Odchov krevetek nečiní obvykle žádné větší potíže. Jsou-li v nádrži dodrženy základní podmínky pro chov krevetek (teplota, dusičnany, aj.), můžeme se těšit na nové přírůstky. U samiček poznáme blížící se odchov tak, že se samičce za hlavou utvoří tmavá skvrnka tzv. sedlo. Sedlo tvoří budoucí vajíčka, která si samička obvykle po svleku starého krunýře spustí do bříška. Sestouplá vajíčka lze bez větších problémů pozorovat. Pozornosti Vám jistě neunikne, jak si samičky vajíčka v bříšku pravidelně naklepávají za účelem jejich okysličení.
V závislosti na teplotě vody můžeme mladé krevetky očekávat za 3 až 4 týdny. Samičky vypouští mladé krevetky zcela soběstačné, avšak drobounké mnohdy pouhým okem velmi špatně viditelné. Nových přírůstků s i tak zpravidla všimneme po týdnu, jak ozobávají biofilm z filtru nebo se pasou na stěnách nádrže porostlých zelenou řasou. Růst mladých krevetek je rychlý a nevyžaduje žádné speciální nároky. Mladé krevetky se odchovávají v nádrži společně s dospělými. Počet mladých krevetek je závislý na druhu a velikosti samičky, obecně mají neocaridiny větší počet vajíček (10-50) a caridiny naopak menší (5-20).
Abychom u odchovaných zajistili co nejhezčí zbarvení, je nezbytné nevybarvené mladé kusy třídit. Méně zbarvení jedinci se objevují v zásadě u každého druhu. Důvodem je křížení různých barev a tím vznik barevných mutací krevetek. Jak ukazuje přiložená tabulka, v zásadě každý druh vznikl křížením a postupnou selekcí. Obecně platí pravidlo, čím dražší druh krevetky, tím více je nezbytná selekce odchovů. Jsou však druhy, které se v zásadě třídit nemusí (např. neocaridina orange, red cherry nebo yellow), avšak druhy jako neocaridina bloody mary, blue dream, blue jelly nebo krevetky rili (s bílým pruhem) je typicky nutné třídit pro udržení barev pravidelně a poctivě.